کاکائو

 پودر کاکائو از تخم درخت کاکائو تهيه مي شود. کلمه کاکائو براي درخت، لوبياي آسياب شده و پودر آن مورد استفاده قرار مي گيرد. اين تخم ها درون غلاف مي رويند. در هر غلاف حدود 20 تا 60 عدد تخم وجود دارد که آن را لوبيا مي نامند. لوبيا ها حاوي 40 تا 50 درصد چربي هستند که باعث طعم تلخ آن مي شود. اين چربي خواص بسياري براي سلامت بدن دارد که به لوبيا ارزش بيشتري مي بخشد. اين لوبياي کوچک تاريخچه بسيار طولاني دارد. ردپاي اصل اين درخت با توجه به «دي ان ا» به آمازون مي رسد که توسط مردم اولمک و مايان به گواتمالا و مکزيک منتقل شده است. مردم معتقد بودند که اين غذاي خدايان است و به عنوان پول رايج براي داد و ستد استفاده مي شد.

درخت کاکائو نياز به آب و هواي مرطوب، بارش منظم باران، خاک خوب و مقداري سايه دارد. 22 گونه درخت کاکائو وجود دارد اما تنها چند گونه آن براي اهداف تجاري استفاده مي شود. نام کامل درخت تئوبروما کاکائو است. خواص کاکائو

 1)کاکائو باعث کاهش خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي مي شود.

محققان دانشکده پزشکي دانشگاه هاروارد و بريگهم و بيمارستان زنان بوستون در تحقيقات خود 15 نفر از افراد زير 50 سال و 19 نفر از افراد بالاي 50 سال را مورد مطالعه قرار دادند. پس از مصرف چهار تا شش روز کاکائو غني از فلاونون جريان خون به طور چشمگيري در هر دو گروه بهبود يافت. قابل توجه آن که در گروه مسن تر تأثير آن بيشتر بود نتايج اين تحقيقات در مجله فشار خون مورخ 24 آگوست 2006 ميلادي منتشر گرديد. نتيجه آن است که کاکائو غني از فلاونون باعث بهبود عملکرد قلب و عروق در دوران کهولت سن خواهد شد.

2)کاکائو کلسترول را بهبود مي بخشد.

بالتيمور از برنامه طب داخلي دانشگاه جانزهاپکينز به تجزيه و تحليل نتيجه مصرف کاکائو تلخ غني از فلاونون بر روي 28 داوطلب سالم در طول يک هفته پرداخت. کلسترول بد داوطلبان 6 درصد کاهش داشته و کلسترول خوب افزايش 9 درصدي نشان داد.

3)کاکائو جريان خون به مغز را گسترش مي دهد.

گروه مغز و اعصاب بوستون به مطالعه 34 نفر داوطلب سالم بين سنين 66-78 پرداخت. آنان در مطالعه جريان خون به مغز داوطلبان از دستگاه اولتراسوند مخصوص اندازه گيري استفاده کردند. کاکائو به رژيم غذايي داوطلبان به مقادير فراوان اضافه شد. با گذشت يک هفته جريان خون آنان به ميزان 6-14 درصد بالغ گرديد. گروه محققان به اين نتيجه رسيدند که مصرف بالاي کاکائو باعث کاهش سکته مغزي و زوال عقل مي گردد. اين يافته در مورخ 4 آپريل 2008 منتشر شد.

4)کاکائو سيستم ايمني بدن را بهبود مي بخشد.

دانشگاه بارسلونا اسپانيا به اين نتيجه دست يافت که مصرف طولاني مدت کاکائو سرشار از فلاونون باعث بهبود پاسخ گلبول هاي سفيد به التهاب و تورم در حيوانات آزمايشگاهي گرديد. هم چنين به اين نتيجه رسيدند که لازم است مطالعات دراز مدتي در مورد بررسي اين موضوع در مورد انسان صورت گيرد. اين يافته در مورخ 6 ژانويه 2009 منتشر شد.